10 zasad optymalnego życia

  1. Optymizm
   Jeśli nie możesz ujarzmić wewnętrznego krytyka, który wciąż jest z czegoś niezadowolony i nie wierzy, że możesz osiągnąć sukces, nic dobrego nie wydarzy się w Twoim życiu.
  2. Zamiary
   Co Cię inspiruje? Jaki jest Twój cel? Twoje powołanie? Życie autentycznym rewelacyjnym życiem wymaga stworzenia wzmacniającej wizji i skierowanie uwagi ku najważniejszemu celowi bez marnowania czasu na poszukiwanie w życiu tego, co niemożliwe do zdobycia.
  3. Samoświadomość
   Wszyscy powinniśmy znać samych siebie. Jak dobrze znasz samego siebie?
  4. Cele
   Bez znaczenia, czy zastanawiasz się, co zrobisz jutro rano, czy zakładasz firmę, rodzinę czy namalujesz obraz… Powinniśmy mieć cel, który będzie nas inspirował!
  5. Działanie
   Warto pamiętać o sloganie reklamowym firmy Nike „Just Do It”, który nie znaczy nic innego jak: „Po prostu zrób to”. Czy podejmujesz działania czy tylko mówisz o tym, co powinieneś lub chciałbyś zrobić?
  6. Energia
   Być może trudno jest wykorzystać swój potencjał, jeśli ledwo wstajemy z łóżka lub spłacamy długi. Czy przestrzegasz podstawowych reguł, związanych z żywieniem, aktywnością fizyczną/ odmłodnieniem ciała i ducha/ pieniędzmi?
  7. Mądrość
   Mądrość jest związana z podejściem do życia, w którym każdy moment jest okazją do życia zgodnie z naszymi ideałami.
  8. Odwaga
    Bez odwagi nic nie ma znaczenia.
  9. Miłość, miłość, miłość.
   Jak się ma Twój związek? Czy wiesz, że kochać należy się nauczyć tak samo jak grania na instrumencie muzycznym, czy języka obcego?
  10. Bóg, duch, wszechświat.
   Jakkolwiek nazwiesz Siłę, która sprawia, że świat istnieje, warto się z nią połączyć i czerpać z niej energię do życia.

Zamieść swój komentarz i zapisz się na darmową konsultację. Klikając w Konsultacja w prawym dolnym rogu możesz od razu wybrać dzień i godzinę. Zapraszam.

baner_coachingskype - Kopia