7 powodów, dla których powinieneś czasami „uciec”

Czy miałeś kiedykolwiek naprawdę szalony tydzień?

Masz kompletny zamęt w głowie. Twój umysł zalewają chaotyczne myśli.

Czasami, kiedy mamy za dużo na głowie, ciągłe myślenie jest pokusą, ponieważ mamy nadzieję, że dzięki niemu znajdziemy rozwiązanie lub jasność sytuacji.

Niestety dzieje się wówczas coś przeciwnego – stajemy się jeszcze bardziej przytłoczeni myślami.

Jedną z najlepszych rzeczy, jaką możemy zrobić jest ucieczka! Wyłącz się i nie rób nic przez kilka dni. Nie ma nic lepszego od „ucieczki” od tego wszystkiego.

Jak to jest, że „ucieczka”, pozwala nam poczuć orzeźwienie?

7 powodów, dla których powinieneś „uciec”:

 1.Zmiana jest tak dobra jak odpoczynek. Poprzez zmianę otoczenia, zauważysz, że patrzysz na świat z innej perspektywy. Czasami warto spojrzeć na problemy z innego punktu widzenia.

2.Inspiracja. Trudno jest znaleźć inspirację, kiedy jesteśmy uwięzieni w rutynie. Dni zlewają się ze sobą, jesteśmy znudzeni życiem. Kiedy „uciekniemy”, doświadczamy czegoś nowego, co stymuluje i inspiruje nas!

3.Usuń niechciane przeszkody. Kiedy jesteś poza swoim zwyczajnym codziennym otoczeniem, przeszkody znikają! To, co odeszło jest groźnym stosem prania lub mnóstwem naczyń, dlatego możesz cieszyć się czymś, co relaksuje Cię, na przykład dobra książką, zabawą z przyjaciółmi lub czasem spędzonym w spokoju.

4.Dowiedz się nowych rzeczy. Okazuje się, że kiedy „uciekniesz”, zawsze dowiesz się czegoś nowego. Szczególnie, kiedy „uciekasz” z innymi. Zawsze jest coś, czym ktoś podzieli się, na przykład wiedzą, której wcześniej nie posiadałeś.

5.Wyjdź poza schemat. Warto uczynić nagłą zmianę, zrobić coś innego i pozbyć się złego nastroju. „Ucieczka” jest idealnym sposobem na złamanie schematu!

6.Stwórz przestrzeń. Czasami nasz umysł potrzebuje przestrzeni. Poprzez „ucieczkę”, tworzymy przestrzeń, dzięki czemu pozwalamy sobie myśleć w nieco inny sposób.

7.Tworzenie pomysłów. Najlepsze pomysły przychodzą nam do głowy zwykle, kiedy spędzamy czas poza domem i biurem. Przekonasz się, że jest dużo łatwiej być kreatywnym, kiedy znajdujesz się w nowym otoczeniu.
Zamieść swój komentarz i zapisz się na darmową konsultację. Klikając w Konsultacja w prawym dolnym rogu możesz od razu wybrać dzień i godzinę. Zapraszam.

baner_coachingskype - Kopia