8 powodów, dla których potrzebujesz coacha

 Znaczna część populacji nie wie w ogóle, na czym polega praca coacha. Nie mają również pojęcia, kto potrzebuje coacha. Poniżej przedstawiam osiem sytuacji, w jakich warto zasięgnąć porady:

1. Masz problem. Musisz podjąć decyzję. Mogą to być różne sytuacje: wzięcie ślubu, zakończenie destrukcyjnego związku, zmiana pracy, zmiana miejsca zamieszkania. Cokolwiek. Nie wiesz, co robić. W twojej głowie ścierają się różne pomysły. Z jednej strony obawiasz się, ponieważ zmiana niesie ryzyko. Z drugiej strony wiesz, że warto spróbować. Chciałbyś otrzymać gwarancję, że twoja decyzja będzie słuszna.

Coach nie znajdzie odpowiedzi, patrząc w magiczną kulę.

Coach pomaga zagłębić się we własne myśli i uczucia, pomaga odkryć, co jest ważne podczas podejmowania decyzji, przeanalizować sprzeczne odczucia. Pomoże zrozumieć, co mówi intuicja, a co głos samokrytyki. Nie podejmie za ciebie decyzji, ale pomoże jasno spojrzeć na sytuację.

2. Jesteś zagubiony. Może nie wiesz, co powinieneś robić, kim być. Może nie lubisz swojej pracy, a może czujesz się, że twoje życie to automatyczne wykonywane czynności, każdego dnia tych samych… Może skończyłeś studia, dotyczące dziedziny, która cię zupełnie nie interesuje. A może rodzic/małżonek sprawia, że czujesz się niespełniony. Czujesz się winny.

Bądź pewny, że jest to całkiem normalne i jest mnóstwo osób, takich jak ty. Wierzę, ze każdy czuje się zagubiony, kiedy wie, że za chwilę znajdzie się w przełomowym momencie swojego życia.

Coach pomoże ci zdecydować, które osobiste wartości są dla ciebie najważniejsze. Żyjąc zgodnie z nimi, poczujesz się spełniony.

3. Jesteś nieszczęśliwy. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, potrzebujesz zmiany. A może przeżywasz załamanie. A może po prostu zapomniałeś się.

Coach pomoże zrozumieć, dlaczego jesteś nieszczęśliwy i pomoże przeprowadzić zmianę. W tym wypadku, również należy się zastanowić nad twoimi wartościami. Ludzie, którzy przez długi czas są nieszczęśliwi, nie żyją zgodnie ze swoimi wartościami. Prawdziwe wartości są przez nich tłumione. 

4. Jesteś szczęśliwy. Czy ktoś, kto jest naprawdę szczęśliwy potrzebuje coacha? Jest to idealny czas na coaching. Kiedy jesteś szczęśliwy, jesteś bardziej otwarty i chętny by rozwijać się. Prawdopodobnie chcesz czerpać z życia więcej i jesteś chętny do pracy nad sobą, by to osiągnąć.

5. Właśnie zakończyłeś związek. Masz złamane serce, a może nie? Ale tak czy inaczej, musisz zacząć wszystko od nowa. Nawet w takiej sytuacji, powinieneś być podekscytowany, że zaczynasz wszystko od nowa na własnych warunkach.

Pytanie, jakie są twoje warunki?

Możesz nie wiedzieć. Praca z coachem pomoże ci zrozumieć, dlaczego coś jest ważne, co jest możliwe i jak możesz to osiągnąć. Możesz analizować różne pomysły, opracowywać strategie, zgłębiać je i precyzować. Warto również zastanowić się, dlaczego poprzedni związek nie przetrwał.

6. Czujesz się komfortowo. Żyjesz zgodnie z rutyną. Masz poczucie bezpieczeństwa. Wszystko zaczyna się i kończy w tym samym punkcie. Żadnych zmian. Dusisz się. Każdy z nas był w podobnej sytuacji. Może to być jedna część twojego życia, może to być kilka sfer. To prawda, że w życiu powinniśmy czuć się bezpiecznie, ale potrzebujemy również rozrywki, zabawy oraz radości z życia.

Coach pomoże ci wyjść poza granice komfortu i bezpieczeństwa, poza rutynę. Zachęci cię do pozwolenia sobie na odrobinę magii w życiu.

7. Boisz się. Należy uświadomić sobie, że wszyscy się boimy. Jedni ciemności, inni, że wyglądają głupio, inni obawiają się porażki, a inni sukcesu. Boimy się co ludzie o nas pomyślą, co powiedzą, boimy się samotności, że zostaniemy dostrzeżeni lub nie, boimy się rozstać. Wymieniać można bez końca…

Coach pomoże ci nazwać to, czego się boisz. Pokaże narzędzia, służące do pokonania lęków i zmiany sposobu, w jaki widzisz i czujesz się wobec swoich lęków. Nadal będą, ale będziesz w stanie stanąć im naprzeciw z większą odwagą.

8. Uporałeś się z problemami emocjonalnymi i co dalej? Warto podjąć coaching, by odbyć podróż w głąb siebie.  Czas, aby zainteresować się teraźniejszością, tym, jaką drogę zamierzasz wybrać.

 Warto pamiętać, że nie ma magicznych pigułek, które sprawią, że problemy znikną. Rozwiązanie jest zawsze wewnątrz nas. Niestety bardzo często strach paraliżuje działania. Coach pomoże ci spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, tak abyś mógł z odwagą zmierzyć się z lękiem.
baner_coachingskype - Kopia