8 sposobów, jak wytrwać przy postanowieniach noworocznych

Zanim minie miesiąc, większość osób porzuca swoje postanowienia noworoczne. Poniżej przedstawiam sposoby, które pomogą Ci uniknąć takiej sytuacji.

1. Tabula rasa.
Większość osób wyznacza postanowienia noworoczne na podstawie porażek z poprzedniego roku. W ten sposób wkraczają w nowy rok ze wstydem i poczuciem, że zawinili, a postanowienia są jak kara.

Na pewno nie jest to dobra metoda motywująca do dalszej pracy. Zamiast tego, wraz z ukochaną osobą, wypisz wszystkie przełomy w Waszym życiu, niepowodzenia i rzeczy, które nie zostały osiągnięte i przeczytajcie je sobie wzajemnie.

Wybaczcie sobie niepowodzenia i weźcie z nich lekcję. Potem spalcie kartki. Wraz z dymem, unoszącym się ku niebu, uwalniacie się od porażek. Dopiero teraz możecie rozpocząć nadchodzący rok!

2. Wybierz nowe inspirujące aspekty życia.
Świętuj Nowy Rok, nazywając go „Rokiem ____________” np. Rok budowania nowego biznesu, Rok budowania nowej sylwetki, Rok powrotu do zdrowia itp.
Sprawi Ci to sporo radości, jednocześnie skieruje uwagę na coś, co jest naprawdę znaczące właśnie w tym momencie Twojego życia.

3. Wybierz całkiem nowe postanowienia.
Pomyśl, co tak naprawdę chciałbyś osiągnąć w nadchodzącym roku. Co chciałbyś, aby się zdarzyło?

4. Co chciałbyś osiągnąć, jeśli miałaby to być Twój ostatni rok na Ziemi?
Czy Twoje postanowienia byłyby inne?

5. Postaraj się zrozumieć różnicę pomiędzy tym, kim chciałbyś być i tym, co chciałbyś zrobić.
Na przykład „Jestem obecny, kiedy moje dzieci mówią do mnie” – jest to postanowienie, w którym koncentrujemy się na tym, jakimi chcielibyśmy być, nie zaś na zadaniach, jakie powinniśmy wykonać. Warto pomyśleć o nich w czasie teraźniejszym, tak aby nasz mózg odbierał je, jako coś, co zostało osiągnięte.

6. Wyznaczaj mniej celów.
Wolałbyś zrealizować trzy z trzech celów, czy jeden z dwunastu? Łatwiej jest skupić się na mniejszej liczbie postanowień. Każdy najmniejszy sukces jest niezwykle motywujący.

7. Postaraj się wprowadzić wokół siebie zmiany, które będą przypominały Ci o postanowieniach.
Możesz zmienić kolor ścian, wypisać postanowienie ogromnymi literami, zamówić wino ze specjalną etykietą, która będzie przypominała Ci Twój cel, zmienić hasło w komputerze.

8. Zaangażuj małżonka, przyjaciela, rodzeństwo w swoje postanowienia.
Otrzymasz ich wsparcie. Jeśli nie masz powiernika, warto sięgnąć po pomoc coacha.

Zapraszam na sesje coachingowe ze mną.
Jeszcze do końca miesiąca pakiety tańsze nawet o 50%.

Zamów swój pakiet http://bit.ly/1l1yoCh

Więcej informacji na temat coachingu www.coachingskype.com.pl