Czy warto prowadzić życie pełne przełomów?

 Sposób w jaki zarabiasz pieniądze odzwierciedla sposób, w jaki robisz również inne rzeczy.

 I vice versa.

Przełomy finansowe lub jakiekolwiek sytuacje, w których pieniądze odgrywają ważną rolę są świetną lekcją. Wiążą się one bowiem ze zmianami. To w jaki sposób potoczy się dalsze życie i jaką ścieżkę wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie. Przełom zabija monotonie
i marazm codzienności.

Życie pełne przełomów wydaje się na pierwszy rzut oka, czymś przytłaczającym, odbierającym poczucie bezpieczeństwa oraz wręcz niemożliwym do osiągnięcia na co dzień. Z drugiej strony przełom zwykle przynosi pozytywne zmiany, życie staje się lepsze. Może zdarzyć się w każdej sytuacji.

Poniżej przedstawiam 4 przykłady codziennych sytuacji, które ukazują możliwości zmian:

1.Rodzina

Nie należy rezygnować z marzeń i planów. Lepszym rozwiązaniem jest otwarta, szczera rozmowa z członkami rodziny i zapewnienie ich, że zmiana pracy, stanie się przedsiębiorcą, jest decyzją odpowiedzialną i przemyślaną. Takie sytuacje uświadamiają nam samym i otoczeniu, jak ważne jest, aby żyć zgodnie z samym sobą i robić, to co lubimy. Jeśli masz dobry plan z pewnością uda ci się przekonać rodzinę i zyskać jej wsparcie.

Jest to jeden z momentów przełomowych. Z pewnością, zawalczenie o siebie wymaga odwagi i determinacji. Postaraj się znaleźć wsparcie wśród rodziny i społeczności, w której żyjesz. Jest to niezbędne do prowadzenia samodzielnego biznesu.

2.Relacje z twoim partnerem

Nie należy ukrywać planów i marzeń przed partnerem, prowadzi to do zerwania komunikacji. Obie strony przestają mówić, co czują i myślą. Okradają się z szansy na budowanie głębszej relacji. Szczera rozmowa i uważne słuchanie są podstawą dobrego związku. Chodzi o słuchanie tego, co partner mówi ze zrozumieniem i empatią. Umożliwi to spojrzenie na sytuację z innej perspektywy.

Korzyści są olbrzymie zarówno dla osobistego, jak i zawodowego życia.

3.Relacje z innymi

Jeśli nawyk dawanie sprawia, że czujesz się wręcz wyczerpany, musisz rozważyć zmianę zachowania. Jeśli dajesz z siebie zbyt wiele, z czasem poczujesz się niedoceniony. Doświadczysz spadku energii i zmęczenia psychicznego. W tym momencie nastąpił przełom, dlatego chcesz otrzymywać coś w zamian. Zaczynasz traktować siebie inaczej. Oznacza to, że jesteś gotowy pokochać samego siebie. Urzeczywistnienie twoich zamierzeń nastąpi, kiedy powiesz „nie” na prośbę lub żądanie tych, którzy uważają, że twoja pomoc im się należy. Powinieneś uświadomić im, że ty również masz swoje potrzeby.

W stosunku do kontrahentów, zachowaj się podobnie. Z czasem staniesz się gotowy, aby podnieść stawki, na które zasługujesz ty i twoje usługi.

4.Pieniądze/finanse
Jeśli jesteś samozatrudniony lub pracujesz na prowizję, możliwości, aby dokonać przełomu, są różne. Spróbuj wyznaczyć bardziej śmiałe cele finansowe lub założyć wysokość sprzedaży. Jest wiele możliwości dotarcia do klienta. Można stworzyć blog, korzystać ze skype’a. Na początku należy zdecydować, czego chcemy. Potem zastanowić się, jak to osiągnąć.

Prowadzić życie pełne przełomów

Takie życie jest życiem w dyskomforcie. Jest to cena za możliwości zmian na lepsze. Zawsze można kochać bardziej, cieszyć się większą wolnością, sprawić, by relacje były bardziej znaczące. Nagrodą jest wykorzystywanie własnego potencjału. Ponadto, przełom jest czymś, co dodaje energii, napędza do działania.

Zwykle seria drobnych zmian przygotowuje do wielkiego przełomu. Często jest to przełom związany z finansami. Oprócz tego, z pewnością doświadczysz również niematerialnych przyjemności, takich jak radość, wolność i spełnienie – krótko mówiąc szczęścia.

Przełom może się zdarzyć jedynie, jeśli zaangażujesz się i weźmiesz sprawy we własne ręce.

Kluczowym pytaniem jest kwestia, czy jesteś na to gotowy?