Jak dążyć do celu, przyspieszać rezultaty i osiągnąć sukces?

trzy powody, dla których autorefleksja jest najważniejszym elementem w osiągnięciu sukcesu

1. Spójrz na siebie i otaczający Cię świat z innej perspektywy

Czy jesteś zmęczony własnym życiem, tym, że każdego dnia doświadczasz tych samych negatywnych emocji? Czy martwisz się obecną sytuacją? A może obawiasz się o swoją przyszłość

Wyzwania, jakie przynosi życie mogą wyssać z nas wszystko, co najlepsze. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy prowadzimy aktywne życie, staramy się sprostać wymaganiom pędzącego życia.  Ponadto, często jesteś proszony, by zrobić więcej w jeszcze krótszym czasie. Utrzymanie się na szczycie jest niezwykle trudne. Jeśli na chwilę zatrzymasz się, za jakiś czas i tak musisz wrócić do formy. Nawet Ci, którzy zauważają, w jakiej sytuacji się znaleźli, mimo niezadowolenia, nie próbują nic zmienić.

Jakie jest Twoje nastawienie do życia? Sposób myślenia jest systemem zasad i poglądów, jakich używasz, kierując swoim życiem. Jest złożony z unikalnego zbioru reguł, priorytetów, idei i poglądów, które wybrałeś i w które wierzysz. Czy jesteś świadomy czy nie, Twoje życie jest zdeterminowane przez Twój sposób myślenia.

Jeśli chcesz zmienić swój sposób myślenia, musisz najpierw stać się tego świadomym. Nie ma innego sposobu, by dowiedzieć się, co należy zmienić. Nie dowiesz się również, jeśli odniesiesz sukces. Na przykład, pomyśl o programie odchudzania bez użycia wagi. Byłoby to niezwykle trudne. Powinieneś spytać siebie, jakie przekonania kierują Twoim życiem. Spytaj siebie, czy jesteś świadomy tego, że to właśnie one sterują Twoim życiem.

Musisz najpierw stać się świadomym czegoś, zanim zaczniesz spodziewać się, że użyjesz tego skutecznie. Jak możesz stać się świadomym? W jaki sposób pomożesz sobie, patrząc na świat z różnych punktów widzenia? W jaki sposób, rozważając kwestie z różnych perspektyw, możesz zyskać większą pewność siebie?  Skąd wiedzieć, które spojrzenie na problem jest dla Ciebie najlepsze? Które przyniesie największe korzyści? Co zrobić, by w życiu pojawiły się momenty przełomowe i jak je wykorzystać do zmiany? Co zrobić, by patrzeć na świat inaczej, nie raz, nie dwa razy, ale resztę życia?

2. Stań się swoim najlepszym przyjacielem i dbaj o swoje własne życie

Albert Einstein powiedział: „ Definicją szaleństwa jest robienie cały czas tego samego i oczekiwanie za każdym razem innych rezultatów”. Czy jest ryzyko, że zostaniesz szaleńcem? Czy napotykasz za każdym razem tę samą przeszkodę, kiedy tyko starasz się wprowadzić zmianę? Czy czujesz się sfrustrowany, kiedy myślisz o tym? Czy zastanawiasz się, dlaczego jest tak trudno się zmienić?

Ludzie w sposób naturalny opierają się zmianom i decydują się robić to, co znają. Często nazywa się to pozostawaniem w strefie komfortu. Czasami posiadamy zwyczaje, które nie sprzyjają osiągnięciu celu. Czasami próbujemy używać strategii, które kiedyś działały, ale już przestały być skuteczne. Co więcej,  bywamy bardzo uparci, szczególnie, kiedy chodzi o wzięcie spraw we własne ręce. Lubimy mieć poczucie kontroli, nieważne jak bardzo wszystko, co robimy wymyka nam się spod kontroli. Większość z nas nie chce prosić o pomoc.

Wiele osób nie chce ryzykować, nie chce się skompromitować, nie chce być odebranym jako osoba słaba, nawet jeśli jest jasne, ze potrzebna jest pomoc. Jeśli uparcie pozostajesz przy swoim, możesz iść dalej sam, ale wiele osób z pewnością zatrzyma się i skorzysta z pomocy innych.

Zapytaj sam siebie, kogo możesz prosić o pomoc, kiedy rzeczy staną się zbyt trudne? Jeśli jest to możliwe, zwrócisz się o pomoc do rodziców, małżonka lub krewnych. Inni ludzie poproszą o pomoc nauczyciela lub znajome osoby, którym udało się osiągnąć sukces. A jeśli nie masz małżonka, ani nie znasz nikogo, kto jest szczęśliwy w życiu i mógłby pomóc? Co, gdy jesteś dokładnie taki, jak Twoi rodzice i nauczyłeś się tych niechcianych przekonań właśnie od nich? Są duże szanse, że przejąłeś swój sposób myślenia bez zastanawiania się nad nim, podświadomie. Wpływu bliskich są ogromne.  Sposób myślenia jest zwykle naśladowany przez dziecko na podstawie tego, jak zachowuje się członek rodziny, który spędza z dzieckiem najwięcej czasu podczas jego dorastania.

W pewnym momencie może się zdarzyć, że odkryjemy, iż podejście wyniesione z domu, nie jest adekwatne do naszej sytuacji ani charakteru. Nie działa w naszym przypadku. Jedynym sposobem by zrobić to, jest prowadzenie zapisków. Jeśli potrzebujesz kogoś, komu możesz zaufać, może się okazać, że ta osoba nie jest dostępna w tym momencie. Dziennik zawsze będzie przy Tobie. Dodatkowo, możesz wspierać się kontaktami ze społecznością osób, które mają podobne problemy i zapatrywania. Program samorefleksji pomoże Ci nabrać pewności siebie i samodzielności.

3. Bądź zdrowy i działaj jak najlepiej potrafisz

Jest mnóstwo korzyści związanych z prowadzeniem dziennika – psychiczne, emocjonalne a nawet fizyczne. Badania pokazują, że kiedy ludzie piszą o swoich najskrytszych myślach i uczuciach, rzadziej chorują, mają mniej symptomów depresyjnych i poprawiają funkcjonowanie systemu immunologicznego.

Pisanie pomaga sprecyzować Twoje pomysły i znaleźć rozwiązania problemów. Dziennik samorefleksji tworzy nieformalne środowisko, w którym jesteś zachęcany do omawiania swoich potrzeb w otwarty i bezpieczny sposób.

Kiedy prowadzisz dziennik, masz szansę, żeby uporządkować swoje myśli i uczucia na temat okoliczności, spraw i ludzi w Twoim życiu. Dziennik pozwala ci spojrzeć wstecz i łatwiej zrozumieć wzorce które być może przestały być ważne. Ten proces również pomaga przeanalizować, jak przebiega droga do osiągnięcia celu.  Może pomóc zrozumieć Twoje „prawdziwe ja” i nauczyć czerpać wiedzę z doświadczeń życiowych.

Samorefleksja nie jest dla każdego. Osobą, który najbardziej pasuje do tego programu jest ktoś, kto chce wygrać z przeciwnościami i żyć lepiej  i nie ma innego wyboru. Ta osoba chce więcej od życia i jest zdeterminowana, by znaleźć sposób, aby to osiągnąć. Jest to ktoś, kto szuka wparcia i wskazówek, jak przejść na następny poziom szybciej.

Rozpocznij swoją osobistą podróż ku samopoznaniu. Skorzystaj z możliwość wyrażania siebie i zyskaj świadomość samego siebie. Rozpocznij od pracy nad tymi aspektami, które są dla Ciebie najważniejsze! Dzięki samorefleksji osiągniesz lepsze wyniki w pracy, własnym  biznesie, związkach osobistych, będziesz żył w lepszym zdrowy. Nie masz nic do stracenia, a zyskać możesz bardzo wiele. Własną przyszłość.

Jeśli potrzebujesz kogoś, kto Ci w tym pomoże, to zapraszam.

Kliknij i zobacz co dla Ciebie przygotowałem http://bit.ly/1l1yoCh

Zamieść swój komentarz i zapisz się na darmową konsultację. Klikając w Konsultacja w prawym dolnym rogu możesz od razu wybrać dzień i godzinę. Zapraszam.

baner_coachingskype - Kopia