Jakie znaczenie mają dla Ciebie Święta Bożego Narodzenia?

Spójrzmy na ten czas z innej perspektywy. Bez względu na nasze osobiste przekonania czy religię, usłyszmy prawdziwe przesłanie świąt, jakim jest miłość i wybaczenie. Zawsze wierzyłem, że wybaczenie było najważniejszą nauką Jezusa. Sednem religii chrześcijańskiej jest to, że On umarł, aby wybaczyć każdemu z nas nasze grzechy. Myślę, że Jego życie było wspanialsze niż Jego śmierć. Przykład, jaki dawał życiem pokazuje istotę wybaczania.

Uczucia, jakie żywimy w stosunku do innych wpływają na nas dużo bardziej, niż na tych wobec których je mamy. Miłość przynosi więcej radości nam samym niż tym, których kochamy. Nienawiść przynosi więcej bólu nam niż tym, których nienawidzimy. Nieumiejętność wybaczenia powoduje psychiczne i fizyczne dolegliwości u tych, którzy zatrzymują w sobie ten ból. Nauczenie się wybaczania jest najwspanialszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla nas samych. Czasami trudniej jest wybaczyć samym sobie niż innym.

Prawdziwe wybaczenie jest bezwarunkowe. Nie musimy rozumieć, czy zgadzać się z innymi, żeby im wybaczyć. Nie musimy wiedzieć, że zrozumieli swój błąd. Nasze ego jest tym, co sprawia, że jest nam tak trudno wybaczyć. Niestety, jeśli nie wybaczymy, ból pozostanie w nas. Tylko prawdziwe wybaczenie może przynieść ulgę. Akceptacja prowadzi nas do wybaczenia. Jeśli wybaczysz, to i Tobie zostanie wybaczone. Dar wybaczania ma olbrzymią siłę i oczyszcza duszę, lecząc tego, kto daje i tego, kto otrzymuje wybaczenie. Dwa z najcenniejszych darów, jakie możemy podarować, nie wymagają nakładów finansowych.

Moim prezentem bożonarodzeniowym dla Ciebie jest metoda Magiczne Słowa.

Stosowanie tej metody zasadniczo, oznacza pogodzenie się z ludźmi, z którymi pozostajemy w związku. Nosimy w sobie, jako elementy Nieświadomego Umysłu, wszystkie znaczące osoby w naszym życiu. Metoda ta sprawia, że jesteśmy z nimi w zgodzie. Pozwala ona  oczyścić relacje z innymi osobami, które są dla nas ważne. Są to cztery łatwe do zapamiętania frazy: Przepraszam. Proszę, wybacz mi. Kocham Cię. Dziękuję.

1) Przepraszam

Weź odpowiedzialność za swoje czyny. Oczyszczenie świadomości z błędów umożliwi Ci pozytywne myślenie i da ukojenie. Jesteś odpowiedzialny zarówno za swoje myśli, jak i uczynki. Naturalne jest, że odczuwasz wyrzuty sumienia, jeśli zrobisz coś złego. Jednakże niezdrowo jest tkwić w winie i pielęgnować negatywne uczucia.

2)  Wybacz mi

Poproś osoby, które obraziłeś lub zraniłeś, żeby Ci wybaczyły. Możesz również poprosić Boga lub jakąkolwiek wyższą siłę o wybaczenie. Ty również wybacz błędy innym. Kiedy już wiesz, że inni wybaczyli Tobie, brzemię zniknie i będziesz mógł podejmować lepsze decyzje i żyć spokojniejszym życiem.

3) Dziękuję

Okaż wdzięczność za to, co otrzymałeś. Bądź wdzięczny, że inni wybaczyli Ci. Powiedź ważnym w Twoim życiu osobom, że jesteś im za to wdzięczny. Zapisz w dzienniku za co jesteś wdzięczny. Wyrażanie wdzięczności sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy.

4) Kocham Cię

Wyraź miłość w stosunku do rodziny i przyjaciół. Napisz w swoim dzienniku, co kochasz w swoich bliskich. Wiedząc, że kochasz swoje życie i ludzi, którzy są jego częścią, poczujesz ukojenie w sercu. Mówiąc: „kocham Cię”, wyrażasz wdzięczność i prosisz o wybaczenie, inicjując proces zmiany samego siebie.

Przepraszam za krzywdę, jaką Ci wyrządziłem. Proszę wybacz mi. Ja również wybaczam Ci wszystko, co zrobiłeś przeciwko mnie. Dziękuję, że jesteś w moim życiu. Jestem wdzięczny za Twoją obecność. Kocham Cię.

Pobierz plik pdf  http://bit.ly/1bkxM56