Motywacja życiowa konieczność

Pojęcie motywacji jest nam wszystkim dobrze znane, choć nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak bardzo jest ważna w naszym codziennym życiu. Psychologia określa motywację jako katalizator ruchu, uczucie rodzące się w świadomości człowieka, kiedy pojawia się konieczność osiągnięcia określonego celu. Związane jest to z ogromną potrzebą działania. Motywacja zależy od takich czynników jak: stałość, dyscyplina, oddanie, entuzjazm, zaangażowanie oraz cel i wszyscy „wielcy tego świata” jej właśnie zawdzięczają swoją pozycję.

Dla mnie motywacja to wiara, że zdołam osiągnąć dany cel.Często tracisz motywację, ponieważ po prostu nie wierzysz w siebie. Często zadowalasz się byle czym. A wcale nie musisz. Możesz być najlepszy na tyle, na ile cię stać. Ale musisz dokładnie wiedzieć, czego chcesz od życia. Jeżeli niczego nie zażądasz, niczego nie otrzymasz. Największą przeszkodą na drodze do sukcesu, a jednocześnie największym ograniczeniem, jakie sobie narzuca człowiek jest jego sposób myślenia.

Musisz zacząć od stawiania sobie celów, które uważasz za śmiałe, ale jednocześnie w granicach rozsądku. Inaczej zbyt trudno byłoby ci uwierzyć w możliwość ich realizacji. Sekret wyznaczania sobie celu polega na tym, że musi on być jednocześnie ambitny i osiągalny. Pragnienie jest tym, co najlepiej podtrzyma twoje dążenia. Im gorętsze są twoje pragnienia, tym szybciej to, co wymarzone pojawi się w twoim życiu. Największym sekretem wszelkich udanych dokonań jest wiara. Jeżeli uwierzysz, że będziesz mógł czegoś dokonać, powiedzie ci się. Siła twojego umysłu i magia wytkniętego celu doprowadzi cię do sukcesu. Gdy zaczynasz wierzyć w siebie, wszystko się odmienia. Poprawia się twoje mniemanie o sobie, a wraz z tym zmienia się sposób, w jaki postrzegają cię inni. Nie jesteś już leniwy i bez polotu. Sam sterujesz własnym życiem, nie jesteś już ofiarą okoliczności, twoje marzenia się spełniają.

W przypadku twojego zdrowia i wyglądu twojego ciała jest podobnie. Potrzeba ci motywacji, aby regularnie ćwiczyć, właściwie się odżywiać, kontynuować trening mimo zniechęcenia. I jeśli wydaje ci się, że jest to dla ciebie nieosiągalne, że jesteś zbyt zapracowany, zajęty i zmęczony, aby mieć dobre samopoczucie i wspaniale wyglądać, popełniasz oczywisty błąd. Pochłonięty codziennymi sprawami, skupiony tylko na sprawach rodzinnych, zawodowych, materialnych nawet nie uświadamiasz sobie, że jesteś w stanie obudzić w sobie chęć do zdrowego i pełnego życia, pozbawionego stresów, osiąganego właśnie poprzez regularne ćwiczenie twojego ciała i pracę nad zdrową psychiką.

Uznaj swoją obecną sytuację za punkt wyjściowy do tego, co lepsze. Wyobraź sobie, jak ma wyglądać twoje ciało i ułóż plan działania, który pozwoli ci to osiągnąć. Nie planując sukcesu, z góry skazujesz się na niepowodzenie. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że realizacja wspaniałych celów wymaga czasu i ciężkiej pracy, że musisz dać z siebie wszystko. Gdy już ustalisz, co chcesz osiągnąć, musisz nastawić się na stu procentowy sukces. Oznacza to regularne treningi oraz przestrzeganie właściwego odżywiania. Robiąc wszystko najlepiej jak potrafisz, zaczynasz w pełni wykorzystywać potencjał swoich możliwości i korzystać z radości życia. Co powstrzymuje cię przed spełnieniem swoich marzeń i osiągnięciem wytyczonych celów? Brak motywacji? Jeśli tak, to musisz ją odnaleźć. Odkryjesz wtedy skarby, które posiadasz.

Sprawdź nowatorski program pomocny w realizacji celów.

 

Kliknij i wejdź w posiadanie programu, który ułatwi Ci realizację celów.

http://bit.ly/PbW1IZ