Nie bójmy się miłości!

Miłość – jedno z najbardziej pożądanych  i  wciąż niedoścignionych  uczuć na świecie. Element, którego brakuje nam do pełni szczęścia. A gdy już osiągamy uczucie względem drugiego człowieka okazuje się, że zapominamy o miłości do świata! Co zrobić by to zmienić? Zacząć od siebie, poszukiwania własnego ja aby prawdziwie nauczyć się kochać. Ta niełatwa rzecz jest możliwa! Warto wspomóc się życiowymi mądrościami dawnych mistrzów, które gdzieś w codziennym pośpiechu zostały zapomniane.

Nie wierzmy w cuda… Nie ma gotowych receptur, magicznych zaklęć, które rozwiązują problemy. Nikt nie pomoże nam żadnym sposobem, jeśli my nie zechcemy pomóc samym sobie. Warto zacząć od podstaw, nauczyć się akceptować i kochać własne ja.. swoją osobowość, która jest sensem istnienia każdego z nas!

Jak to uczynić? Nasze kompleksy, niezadowolenie z samych siebie budują „cierpienie”. To, w jaki sposób postrzegamy świat w dużej mierze zależy od stanu naszej psychiki w dzieciństwie. Niepewność i brak akceptacji odbija się w dorosłym życiu.  Jak się z tym zmierzyć? Jak pokonać nieustanne obawy o jutro? A w reszcie, jak zaakceptować samego siebie? Ty… tak ty… popatrz na siebie z innej perspektywy. Nie poprzez pryzmat porażek a sukcesów, które udało Ci się osiągnąć.  Spoglądając inaczej na świat, uczymy tego samego nasze dzieci i osoby, z którymi mamy styczność.

Czym jest wolność? To świadomość odrzucenia wszystkich barier. Pełna akceptacja swojej osoby i otaczającego świata. To proces ale i cel naszego życia. Tylko takie podejście gwarantuje szczęście bowiem niewłaściwy stosunek do własnego „ja” skutkuje brakiem miłości- zarówno tej dawanej jak i otrzymywanej przez innych.  Stan zagrożenia, brak poczucia pewności robi z nas potwory, które za wszelką cenę chcą kontrolować wszystkich i wszystko.

Niestety, doskonale wiesz, że żadne zmiany nie odbywają się bezboleśnie. Dlatego nie podejmujesz walki. Boisz się… popatrz, twoje obawy tworzą błędne koło.  Powielasz związki, które z góry już są skazane na niepowodzenie!  Zaufaj sobie bo miłość jest ufnością. Jeśli uda Ci się to zrobić, zaufasz także innym ludziom. A wtedy wszechświat stanie otworem i pokaże, jak jest piękny! Jeśli nie nauczysz się ufać, nigdy nie będziesz potrafił prawdziwie kochać. Jeśli nie spróbujesz pokochać samego siebie, nigdy nie dostąpisz miłości innej osoby.

Magia Tao polega na harmonii, stworzonej między człowiekiem a wszechświatem. Nastawia nas na naturalne procesy, które w nas zachodzą. Jest ostrzeżeniem. Pomaga nam  przeciwstawiać się starym normom i stereotypom,  powstrzymuje przez negowanie własnego ja. Tao to stara filozofia, która pomoże każdemu z nas odnaleźć przyczyny dolegliwości, które nas męczą. Odnajduje ich korzenie.  Łączy ze wszechświatem. A w rezultacie daje wolność i uczy miłości.  Tao uświadamia każdemu z nas, tak, tobie też,  że możesz być bezpieczny. Bezpieczny i pewny siebie.

Jak odnajdujemy miłość?  Kiedy jesteś sobą, nie bronisz się przed niczym, nie odczuwasz strachu i obaw jesteś otwarty i stanowisz jedność ze wszechświatem. To dzięki niej możesz odnaleźć poszukiwane uczucie. Dzięki Tao możesz stworzyć związek bez obaw, nieustannych konfliktów a przede wszystkim kontroli partnera. Twoja pewność siebie przekłada się na relacje z bliską osobą. Odczuwanie słabości odejdzie w zapomnienie, skończą się obawy o utratę czegoś/kogoś, na kim nam najbardziej zależy. Pozytywny stosunek do samego siebie jest kluczem do sukcesu!

Czym jeszcze jest Tao? Filozofią, która uczy jak być wartościowym człowiekiem, a nie ofiarą! To filozofia człowieka z jego naturą, wewnętrzną i tą najszczerszą.  Rezultatem  postępowania wg tej doktryny jest możliwość podejmowania decyzji odnośnie tego kim jesteśmy i jak mamy postępować. To z kolei doprowadzi nas do szczęśliwego, pełnego życia. Każdy z nas…ja  i ty.. jesteśmy odpowiedzialni za swoje losy i znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania. Póki co wyłączmy racjonalne odpowiadanie na wszystko- to przyjdzie z czasem. Teraz skoncentrujmy się na sobie. To oznacza tyle, iż musimy stawiać na pierwszym miejscu serce- nie rozum. Tao przemawia do serca, które nierozerwalnie połączone jest z wiarą. Tą, która pozwala nam  mówić, że wszystko będzie dobrze.  I choć nie dostajemy nigdy wszystkiego, czego pragniemy, zauważ, dostajesz to, co potrzebujesz.  Wszystko, co umożliwia nasz wewnętrzny rozwój,  co odznacza nas jako jednostkę i wspomaga nasze funkcjonowanie. To, co w rezultacie staje się czynnikiem wpływającym na rozwój całego ludzkiego gatunku.

Tao opiera się na naturalnym działaniu z porządkiem wszechświata. Nie ulegajmy więc wewnętrznym naciskom, nazwanym wu wei. Żyjmy w zgodzie z nami samymi  ale i innymi ludźmi. Tao- wyraz, który oznacza drogę. Naszą drogę, pełną wyborów i właściwych decyzji. Wszystkie sprawy, które do tej pory nie mogą odnaleźć własnego porządku mogą się zmienić, wystarczy, że wyzbędziemy się chęci panowania nad światem i pozwolimy pewnym rzeczom odnaleźć własny bieg. Yin i yang  to chińska koncepcja ładu i harmonii. Nie tylko tej wewnętrznej, ale i zewnętrznej, która tworzy cały świat.  Wbrew pozorom to nie przeciwieństwa, to dwie dopełniające się połówki.  Części, które tworzą nasz świat. Tylko zrozumienie równowagi, pomoże nam pojednać się ze wszechświatem i pozostawać w równowadze z wszystkimi rzeczami i ludźmi.

Co z tego wynika? Nic poza tym, że tylko równowaga i harmonia nasza wewnętrzna pozwala na zaznanie spokoju i odnalezienie miłości. Uczucia niczym nie zakłóconego, prawdziwie szczerego. Życie w zgodzie ze wszechświatem to niesamowite korzyści, które są dostępne dla każdego nas. Wystarczy tylko chcieć.

Ale zaraz… czym jest prawdziwa miłość? To uczucie, które uwalnia, jest prawdziwą wolnością. Coś, co zrywa kajdany naszej duszy. Miłość jako największe dobro, które jeśli jest bezinteresownie ofiarowane, ma olbrzymią moc. Aby kochać, trzeba uwolnić się od wewnętrznych i zewnętrznych barier i ograniczeń, nakładanych na nas samych codziennie.

Zastanów się. Ile spośród Twoich związków opartych było na zwykłej potrzebie a nie uczuciu? Ile razy brakowało Ci czegoś do pełni szczęścia? Jak bardzo jesteś nieszczęśliwy? Odnajdź w sobie spokój, odnajdziesz wszystko inne! To uczyni Cię prawdziwie szczęśliwym!

Zamieść swój komentarz i zapisz się na darmową konsultację. Klikając w Konsultacja w prawym dolnym rogu możesz od razu wybrać dzień i godzinę. Zapraszam.

baner_coachingskype - Kopia