O czym dzisiaj myślałeś?

Chcę Cię uwrażliwić na dwie  ważne w życiu zasady, dzięki którym żyje się łatwiej, przyjemniej i częściej marzenia się spełniają.

Zasada nr 6

„Premierzy dwóch państw siedzą w gabinecie, omawiając sprawy międzynarodowe. Nagle wpada jakiś człowiek; z gniewu jest bliski apopleksji, krzyczy, tupie i bije pięścią w biurko. Premier-gospodarz upomina go:” Peter, uprzejmie przypominam ci zasadę numer 6” – po czym Peter natychmiast powraca do zupełnego spokoju, przeprasza i wycofuje się. Politycy powracają do rozmowy, ale po dwudziestu minutach znów im ktoś przerywa: tym razem jest to histeryzująca kobieta, która dziko gestykuluje z rozwianymi włosami. Znów padają słowa: „Marie, proszę pamiętać o zasadzie numer 6” – i raz jeszcze powraca zupełny spokój, a kobieta wycofuje się,

kłaniając się i przepraszając. Kiedy podobna scena powtórzyła się po raz trzeci, zagraniczny premier zwraca się do swego gospodarza: ”Drogi przyjacielu, wiele w życiu widziałem, ale nic równie godnego uwagi. Czy zechciałbyś zdradzić mi sekret zasady numer 6 ?”.

„To bardzo proste – pada odpowiedź- Zasada numer 6 mówi:

 ”Nie bierz siebie tak poważnie”. „Ach tak – mówi gość- to

wspaniała zasada”. Po chwili namysłu dopytuje jednak:

„A jakie jeśli wolno mi spytać, są pozostałe?”. „Nie ma żadnych”.

Zasada 18/40/60

  • Kiedy masz osiemnaście lat, przejmujesz się tym, co wszyscy o tobie myślą.
  • Kiedy masz czterdzieści lat, masz gdzieś, co ktoś może o tobie myśleć.
  • Kiedy masz sześćdziesiąt lat, zdajesz sobie sprawę, ze nikt w ogóle o tobie nie myśli i nie myślał.

Ludzie martwią się o siebie i myślą o sobie, nie o Tobie. Zastanów się, o czym Ty dzisiaj myślałeś – o tym , co robią inni, czy o tym, co Ty musisz lub chcesz zrobić?  Musisz opierać swoje myśli i decyzje na swoich celach a nie na celach swoich rodziców, swoich przyjaciół czy swoich współpracowników. Nie opowiadam się tutaj za egocentryzmem. Większość z nas chce widzieć siebie w ciepłych relacjach i z innymi i chce móc im pomagać. Twoje zachowanie powinno jednak opierać się na tym, co Ty myślisz, a nie na tym,  co (Twoim zdaniem) myślą o Tobie inni.

Proszę zostaw swój komentarz.