„Odmiana mentalna”

Nie jesteś pewny czy potrzebujesz „odmiany mentalnej”?

W takim razie powinieneś zadać sobie pięć pytań, aby dowiedzieć się, czy jesteś szczęśliwy.

  • Czy czujesz, że masz kontrolę nad swoim życiem?
  • Czy jesteś bezpieczny finansowo w 100 procentach?
  • Czy żyjesz zgodnie ze swoją wymarzoną wizją?
  • Czy jesteś szczęśliwy ze sobą takim, jakim jesteś, czy chciałbyś być kimś innym?
  • Czy jesteś czerpiesz z życia tyle, ile się tylko da?

 Jeśli odpowiedziałeś „nie” na któreś z powyższych pytań, na pewno potrzebujesz „mentalnej odmiany”. Nie martw się. Nie jesteś odosobniony. Miliony ludzi żyją życiem pełnym frustracji i nie są w stanie osiągnąć swoich prawdziwych celów, ponieważ mają w sobie wielkiego wroga: własne myśli.  

To Twoje własne myśli decydują o tym, czy  skorzystasz z możliwości i szans, jakie oferuje życie każdego dnia, czy zamkniesz się na nie. Niestety, wielu z nas zaczyna czuć się jak w pułapce w swoim własnym życiu. Dzieje się tak, dlatego nie jesteśmy w stanie zauważyć, skąd się wzięło nasze negatywne podejście, które zamyka nam drogę do nowych możliwości. Jesteśmy pozbawieni szansy, by uwolnić się od obecnej sytuacji.

Kiedy jesteśmy więźniami własnego negatywnego sposobu myślenia (lub „walczymy z samym sobą”), nie jesteśmy w stanie dostrzec możliwości, które są na wyciągnięcie ręki. Zamiast tego, nasz umysł koncentruje się na tym, co negatywne, depcząc szanse na lepsze życie w autodestrukcyjny sposób.

Czym jest „odmiana mentalna” i jak może nam pomóc?

Najprościej mówiąc,  jest to proces uczenia się jak przemienić własne lęki i negatywny sposób myślenia w nadzieję i pozytywny stosunek, który pozwala powrócić na tę ścieżkę życia, którą chcesz kroczyć i na jaką zasługujesz.

To, czego każdy z nas chce i na co zasługuje może się różnić. Powszechnym elementem sukcesu w osiągnięciu celów i zaspokojeniu pragnień jest pozytywny sposób myślenia. Pozytywny sposób myślenia, który wybiega daleko w przyszłość jest najważniejszym celem jakiejkolwiek odmiany mentalnej.

Nie popełnij błędu! Nie wystarczy tylko chcieć, aby pozytywne podejście pojawiło się w głowie. Zmiana wymaga ciężkiej pracy, poświęcenia i przemyślenia „wszystkiego” od początku.

Czy jesteś gotowy na odmianę?

Niestety, wiele osób nie jest gotowych na prawdziwą odmianę, ponieważ są oni uwięzieni w pułapce własnych negatywnych myśli i wciąż prowadzą wewnętrzną walkę, co uniemożliwia im zastanowienie się nad tym, jak powinni postrzegać samych siebie i otaczający ich świat. W związku z tym, że odmiana wymaga ciężkiej pracy i poświęcenia, nie warto podejmować się jej, skoro nie jest się tak naprawdę gotowym na nią. W takiej sytuacji nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu, ponieważ osoba  podchodzi zbyt krytycznie do własnych nadziei i marzeń.

 Jeśli nie jesteś gotowy na odmianę, podjęcie próby będzie stratą czasu, energii i środków. Być może jesteś gotowy by zacząć, ale nie by zakończyć ten proces z sukcesem? Dlatego warto sprawdzić własną gotowość, zanim podejmie się działania.   

Można porozmawiać na ten temat z coachem, który zada kilka prostych pytań, które umożliwią mu  lepsze poznanie Ciebie. Jeśli wierzysz, że jesteś gotowy na odmianę, coach pomoże ci odnaleźć odpowiedni plan, według którego będziesz podejmował kolejne kroki. Sam zadecydujesz, jakie powinno być tempo zmian.

Czasami, coach stwierdza, że osoba nie jest gotowa do zmiany akurat w tym momencie swojego życia.  Być może najpierw należy przygotować się na podjęcie tego wyzwania. Coach pomoże otworzyć się na zmianę i zauważyć korzyści, z niej płynące.

Czy „odmiana mentalna” może mi naprawdę pomóc? Czy nie jest jedynie stratą czasu?

Podejście, które prowadzi do sukcesu.

Zyskanie podejścia, które prowadzi do sukcesu jest bardziej skomplikowane niż bycie pozytywnie nastawionym do rzeczywistości. Tak naprawdę wiąże się ono ze stylem życia, który zapewnia trzy podstawowe aspekty wolności prowadzące do szczęścia osobistego:

Umiejętność korzystania z czasu

Właśnie teraz, w tym momencie jest najważniejszy czas w twoim życiu, ponieważ to od niego zależy każdy inny moment, który nadejdzie. Niestety, większość ludzi jest nieszczęśliwa w związku z aktualnym życiem, ponieważ strach ogranicza ich. Mają negatywne podejście i walczą z samymi sobą, uniemożliwiając sobie skorzystanie z możliwości życia w taki sposób, na jaki zasługują i jakiego pragną.

To dlatego, tak wiele osób, którym udało się odnieść sukces ma pieniądze, ale nie mają czasu, by się nim cieszyć. Są uczestnikami wyścigu szczurów i nie potrafią żyć życiem, jakiego pragną.

Jeśli posiadasz odpowiednie podejście, doceniasz każdy moment w swoim życiu, potrzebujesz więcej czasu, aby robić to, czego pragniesz i to, co lubisz – posiadasz wolność w zarządzaniu sobą w  czasie.

Umiejętność rozporządzania pieniędzmi

Posiadanie pieniędzy daje możliwość życia na własnych warunkach. Wszystkie życiowe wybory, jakich dokonujemy wymagają środków finansowych.

Odpowiedni sposób myślenia jest elementem, który umożliwi osiągnięcie wolności związanej z zarządzaniem finansami, ponieważ dostarcza jasnych wskazówek na temat potrzeb oraz pomaga wykorzystać możliwości, których na pewno nie dostrzegłbyś przy negatywnym podejściu.

Umiejętność korzystania z własnej energii

Posiadając czas i pieniądze, nie będziesz w stanie zrobić nic dobrego, ani niczego, co przyniesie radość,  jeśli nie masz siły, by się z tego cieszyć. Jedną z największych konsekwencji negatywnego podejścia jest stres. Po pierwsze stres prowadzi do takich problemów jak bezsenność, niski poziom energii, niemożności koncentracji i skupienia się itd. Długotrwały stres może osłabić system immunologiczny i znacznie zwiększyć ryzyko poważnych problemów zdrowotnych takich  jak zawał serca lub udar. 

Jeśli posiadasz odpowiednie nastawienie do życia, masz siłę cieszyć się czasem, pieniędzmi, a poziom stresu spada do zera. 

Posiadanie energii to coś więcej niż bycie zdrowym. Oznacza to wewnętrzny spokój i radość, związaną z każdym momentem w twoim życiu. Nie przyjdzie to automatyczne. Wymaga pracy nad sobą.

Co dokładnie mieści się w terminie „odmiana mentalna”?

Odmiana mentalna jest podróżą. Podczas tej podróży będziesz pisał, analizował, zastanawiał się nad własnymi przeżyciami, które pomogą ci uwolnić się od negatywnego sposobu myślenia i stworzyć pozytywne oraz długotrwałe zmiany.

Pierwszym krokiem tej podróży będzie udoskonalenie Twojej własnej „gry mentalnej”, tak byś mógł szybko przezwyciężać emocjonalne wyzwania , które Cię blokują.

Jak naprawdę zmieni się moje życie po przeprowadzeniu „odmiany mentalnej”?

Osiągniesz następujące korzyści:

  • Zwiększysz świadomość, związaną z Twoim myślami, przekonaniami, wartościami i celami.
  • Z większą jasnością będziesz patrzeć na sytuacje, które zdarzają się obecnie, na swoją przyszłość i cele, które chcesz osiągnąć, by zrealizować swoją wizję.
  • Nastąpi widoczny wzrost pewności siebie w każdej sferze życia.
  • Zyskasz większą kontrolę nad własnym nastawieniem i stanami emocjonalnymi.

       Dzięki zmianie zerwiesz z niewłaściwymi zachowaniami i staniesz się bardziej odpowiedzialny, dzięki czemu osiągniesz życie, jakiego pragniesz i na jakie zasługujesz. Będziesz dokonywał właściwych wyborów, szybciej podejmował decyzje i działał z większą pewnością siebie.

  Odmiana służy również przeprogramowaniu Twojego umysłu tak, by złe przyzwyczajenia i ograniczające przekonania przestały kierować twoim życiem.  Powinieneś nauczyć się „zarządzać” własnym umysłem. Ponieważ pod koniec dnia: albo ty będziesz kontrolował własne emocje, albo one będą kontrolowały Ciebie.    

Tak więc jak naprawdę zmieni się Twoje życie? Wyobraź sobie siebie zrelaksowanego, pewnego wiary wierzącego, że poradzisz sobie we wszystkich sytuacjach życiowych. Tak może zmienić się Twoje życie – wszystko zależy od Ciebie i Twojej własnej wizji przyszłości!
Zamieść swój komentarz i zapisz się na darmową konsultację. Klikając w Konsultacja w prawym dolnym rogu możesz od razu wybrać dzień i godzinę. Zapraszam.
baner_coachingskype - Kopia