Pogromcy marzeń. Jak zniszczyć swoje marzenia?

Kiedy już znajdujemy swoje marzenie, cel i obieramy właściwy kurs, wiele sił próbuje nas przekonać, że zmagamy się z niemożliwością, że najlepiej będzie się poddać. Jeżeli spodziewamy się spotkania z nimi, to możemy się przygotować, zanim to spotkanie nastąpi. Nie będziemy wówczas tak bardzo zaniepokojeni tymi siłami, ponieważ są one częścią doświadczeń związanych z realizowaniem marzeń. Poniżej dziesięć sposobów, żeby zniszczyć swoje marzenia

1.Dawaj większą wiarę opiniom i przekonaniom innych ludzi, niż dajesz swoim własnym.

2.Traktuj obawy innych jak własne. Jeżeli małżonek, ktoś z rodziców lub przyjaciół obawia się ryzyka, które ty podejmujesz, pozwól żeby jego uczucia zdusiły Twój entuzjazm.

3.Poddaj się, kiedy napotykasz jakąś przeszkodę. Droga wiodącą do realizacji Twoich celów będzie usłana przeszkodami. Jeżeli pozwolisz, żeby przeszkody Cię pokonały, zrobią to.

4.Myśl negatywnie. Nic nie tłamsi marzeń szybciej niż negatywne myślenie.

5.Zapomnij troszczyć się o siebie. Jeżeli wyczerpiesz siły na samym początku po drogi do celu, to może zabraknie Ci energii i wytrwałości na resztę drogi. Narzuć sobie mordercze tempo.

6.Oceniaj siebie surowo. Jeżeli próbujesz zrobić coś, co jest dla Ciebie zupełnie nowe, to na pewno będziesz popełniać błędy. Jeżeli nie będziesz mieć litości dla siebie, kiedy w czymś namieszasz, to zaczniesz zużywać energię, która mogłaby zostać przeznaczona na zrealizowanie celu.

7.Działaj sztywno i mało elastycznie. Kiedy widzisz sprawy jako czarno – białe i podchodzisz do wszystkiego kategorycznie, możesz nie zauważyć paru wielkich możliwości. Jeżeli nie pozwolisz marzeniu zmieniać kształtu, to jest szansa, że umrze.

8.Niczego nie planuj. Jeżeli nie zaplanujesz niczego z odpowiednim wyprzedzeniem, to twoje marzenie pozostanie życzeniem, zamiast zmienić się w rzeczywistość.

9.Oczekuj natychmiastowych rezultatów. Jeżeli okażesz niecierpliwość, to może zrezygnujesz, jeśli rezultaty działania nie pojawią się natychmiast. Realizacja wielkich celów zajmuje zwykle dużo czasu.

10.Nie angażuj się za bardzo. Zaangażowanie jest marzeniem w działaniu. Zaangażowanie pomaga przeć do przodu, kiedy wszystko wydaje się beznadziejne, kiedy wszystko wskazuje na to, że należy się poddać. Zaangażowanie daje wole przetrwania.

Czy odpowiada Ci taka strategia? Jeżeli nie, to odpowiedz sobie na sześć podstawowych pytań:

  1. Co mogę ZACZĄĆ robić?
  2. Co mogę PRZESTAĆ robić?
  3. 3.Czego mogę WIĘCEJ robić?
  4. 4.Czego mogę MNIEJ robić?
  5. 5.Co mogę INACZEJ robić?
  6. Jaki będzie mój PIERWSZY krok?