Postanowienia noworoczne?

Sylwester zawsze był czasem, kiedy spogląda się wstecz, i co ważniejsze, momentem, kiedy oczekuje się nadchodzącego roku. Koniec roku zmusza do refleksji na temat tego, co udało nam się osiągnąć w starym roku i zadumy nad tym, co warto zmienić w nowym roku. Niestety wiele z naszych postanowień nie zostaje osiągniętych i bardzo często rezygnujemy z nich zaraz po tym, jak tylko zostaną ustanowione.

Pośród najbardziej popularnych postanowień noworocznych znajdują się:

1) Spędzać więcej czasu z rodziną

Dlaczego nie spędzaliśmy czasu z rodziną w tym roku, który właśnie się kończy? I dlaczego postanowiliśmy zmusić się do tego w następnym roku? Większość ludzi, którzy naprawdę cieszą się czasem, spędzanym wspólnie z rodziną, nie musi robić tego typu  postanowień. Dla nich rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu. Tylko Ci, którzy są nią znudzeni lub nie mogą znieść swoich krewnych muszą przypominać sobie o tym, że powinni poświęcać im więcej czasu!

Moja rada – jeśli byłeś szczęśliwy cały ubiegły rok, robiąc coś innego niż spędzanie czasu w gronie rodziny.. Rób to również w nadchodzącym roku! Nie ma powodu, abyś uczynił się nieszczęśliwym, tylko po to, by w Twoim życiu znalazł się tzw. „wartościowy czas”.

2) Więcej ćwiczyć!

Jest to klasyczne postanowienie. Właśnie minęły święta. Podczas przyjęć świątecznych jadłeś i piłeś bardzo dużo, w związku z czym, wszystkie Twoje ubrania wydają się za ciasne. Co sobie pomyślisz? W nadchodzącym roku będę więcej ćwiczyć. Zapewne przetańczysz noc sylwestrową i potem będziesz tak zmęczony, że jedyną aktywności, jaką wykonasz będzie siedzenie przed telewizorem.

3) Zrzucić wagę

Jest to podobne postanowienie. Nic nie leży dobrze po świątecznym obżarstwie. Myślisz sobie, że po noworocznym obiedzie, wszystko zaczniesz od początku. Rozpoczniesz nową dietę! Myślimy tak co roku i wciąż mamy nadwagę!

4) Rzucić palenie

Jeśli nie rzuciłeś palenia po kilku miesiącach, odkąd zapaliłeś po raz pierwszy, jeśli wróciłaś do nałogu zaraz po urodzeniu dziecka, jeśli nie przeraziła Cię śmierć wujka z powodu raka płuc… Zapomnij o tym postanowieniu!

5) Bardziej cieszyć się życiem

Co w takim razie robiłeś do tej pory?

6) Nie pić alkoholu

Jest to świetne postanowienie po balu sylwestrowym! Czy nie przeszło ono przez myśl każdemu z nas jeden czy dwa dni po witaniu Nowego Roku?

7) Wyjść z długów

Proste tłumaczenie: znaleźć bogatego męża lub znów nosić ubrania z ubiegłego sezonu!

8) Nauczyć się czegoś nowego

Czy nie przysięgałeś sobie już tego? Pewnie rozważasz zmiany, dotyczące Twojej kariery zawodowej, naukę nowego języka…

9) Pomagać innym

Popularne postanowienie, nastawione na innych! Czy nie powinniśmy robić tego do tej pory? Skąd ten pomysł? Może chcesz pomóc przyjaciołom znaleźć drogę do domu po imprezie sylwestrowej?

10) Być bardziej zorganizowanym!

Dobra organizacja jest świetnym celem. Będzie Ci potrzebna, żeby zrealizować poprzednich dziewięć postanowień! Jak myślisz, dlaczego nigdy wcześniej nie udało Ci się wytrwać przy nich?