Zapraszam do „PARK”u

Wykonaj proste ćwiczenie.

Połóż jedną rękę na klatce piersiowej nad sercem.  Skup się na Twoim sercu. Może zechcesz zamknąć oczy na kilka chwil. Kiedy to zrobisz, poczujesz ciepło Twojej dłoni. Wyobraź sobie, że Twój oddech wychodzi z serca. Czujesz spokój i miłość w sercu. Twój oddech wchodzi i wychodzi z Ciebie właśnie w tym miejscu.

Pozwól, żeby Twoje ciało zrelaksowało się. Oddychaj w taki sposób, jak poprzednio. Kiedy będziesz już gotowy, powróć i czytaj dalej.

Czy zauważyłeś, jak Twój stan zmienił się?

OK, teraz powiem, co oznacza „PARK”. Słowo pochodzi z języka angielskiego i jest akronimem.

P oznacza „Pause”, czyli pauzę. Zatrzymaj się na moment, przestań myśleć na chwilę o tym, co robisz… Kiedy zatrzymujesz się, stajesz się … świadomy, cokolwiek robisz, zostaw to na moment.

A – „Aware” oznacza bycie świadomym. Pozwól samemu sobie stać się świadomym chwili. Przeskanuj szybko swoje ciało i pozbądź się napięcia. Zwróć uwagę na to, co „mówią” zmysły. Co widzisz? Słyszysz? Jaką woń i smak czujesz? Co dzieje się z Twoją skórą? Postaraj się skierować uwagę na to wszystko, co udało Ci się osiągnąć w ciągu kilku ostatnich godzin. Doceń to. 

Możesz zrobić to wszystko zaledwie w ciągu kilku sekund. Możesz poświęcić temu pół minuty, ciesząc się chwilą. Będzie to niezwykle relaksujące. Potem przejdź do …

R – „Remembering”. Przede wszystkim oznacza to przypomnienie sobie kim jesteś, jako całość, jako unikalna wielowymiarowa istota. Pamiętaj o zamiarach, jakie wyznaczyłeś sobie. Pamiętaj o miłości i spokoju. Przez chwilę oddychaj w taki sposób, jak poprzednio, sercem. Możesz wyobrazić sobie, że jesteś w pięknym miejscu, stanowisz jedność z naturą, czujesz harmonię z naturą.

Potem, na samym końcu …

K – „Keep on” – kontynuuj. Uchwyć dzień, w którym przerwałeś. Wróć do zadania, wypoczęty i zmieniony.

Jeśli będziesz praktykował to małe ćwiczenie co najmniej kilka razy dziennie, odkryjesz, że wkrótce stanie się ono wartościowym narzędziem. Relaks i koncentracja pogłębiają się za każdym razem.

Zamieść swój komentarz i zapisz się na darmową konsultację. Klikając w Konsultacja w prawym dolnym rogu możesz od razu wybrać dzień i godzinę. Zapraszam.

baner_coachingskype - Kopia